• #

  • #

  • #

Polska - Ukraina Exp 2015 - trasa

 

Dzień 1 - 1 sierpień 2015 Zamość

Spotykamy się na campingu „Duet“ 

Sobota – pierwszy dzień przenaczamy na organizację grupy i czas wolny dla każdego z uczestników. Wieczorem proponujemy ognisko integracyjne i wspomnienia ze wspólnych wyjazdów.


Dzień 2 - 2 sierpień 2015

Zamość - Mokre - Szczebrzeszyn - Zwierzyniec (nocleg w ośrodku Telimena, nad rzeką Wieprz)

Na początku naszej wyprawy zaproponujemy zwiedzanie miasta Zamość, zaliczymy samodzielny wystrzał z armat, następnie ruszymy w kierunku Roztoczańskiego Parku Narodowego odwiedzając po drodze duzy teren piaskowni na którym będziemy mięli okazję sprawdzić możliwości terenowe swoich aut, doszkolić technikę pokonywania przeszkód i posłuchać rad naszych instruktorów. Po drodze poza punktami widokowymi, zatrzymamy się w pałacu w Klemensowie (tu nagrywano film Ida) oraz poznamy historię Pomnika Crząszcza.

Dzień 3 - 3 sierpień 2015

Zwierzyniec - Guciów - Susiec (nocleg Przystanek Zaścianek)

Od rana do godziny około 11-ej proponujemy wspólny spływ kajakowy z Obroczy do Zwierzyńca urokliwą i bezpieczną rzeką Wieprz o głębokości do 130 cm. ( koszt około 25 zł/os.).
Po około dwugodzinnym treningu kajakowym wyruszymy w drogę drogami terenowymi o średnim poziomie trudności i podziawiając przepiękne roztoczańskie tereny skierujemy się do miejscowości Susiec. Po trasie zatrzymamy się w Guciowie, gdzie znajduje się skansen i regionalna karczma w której będziemy mogli skosztować regionalnych specjałów kuchni orza przepysznych lokalnych trunków (nie dla kierowców).
Wieczorem proponujemy wycieczkę wozami konnymi w okolice rezerwatu "Szumy nad Tanwią" gdzie będziemy mogli podziwiać jedyne w swoim rodzaju malownicze, małe wodospady.

Dzień 4 - 4 sierpień 2015

Susiec - Płd Roztocze (okolice Lubaczowa) - Narol - Małe Bieszczady - Lubycza Królewska (nocleg Kresówka ośrodek-pole namiotowe, możliwość przejażdżek konnych).

Tego dnia czekaja na nas nie lada atrakcje offroadowe oraz kulinarne, a na deser przygotowaliśmy atrakcje militarne.  Po drodze do Lubyczy królewskiej będziemy mieli możliwość napawania się przepięknymi widokami tzw. Małych Bieszczad, gdzie spotkamy opuszczone wioski wysiedlone i zniszczone w ramach Akcji Wisła, stare cmentarze, dzikie sady i krajobrazy iście bieszczadzkie. Kto wie czy nie uda sie nam odkryć jakąś historię dotychczas nie odkrytą lub odnaleźć jakieś zapomniane miejsce.

Tego dnia odwiedzimy ostatnią niekomercyjną karczme galicyjską "U Rubina" - słynącą z wyrobu przepysznych kiełbas, wędlin i pierogów. Na deser naszej dziennej podróży udamy się wraz z naszym przewodnikiem na zwiedzanie bunkrów stanowiacych fortyfikacje linii Mołotowa. Ttuaj każdy będzie miał możliwość poznania histrorii naszego kraju i wczuć sie w klimat tamtych lat. 


Dzień 5 - 5 sierpień 2015

Lubycza Królewska - Bełżec - Wozuczyn - Gotania - Prehoryłe (nocleg agroturystyka, namioty)

To kolejny dzień pełen przepięknych widoków, atrakcyjnych tras terenowych oraz wojennej historii naszego kraju. Po trasie do miejsca noclegu, odwiedzimy:

- Bełżec-pierwszy obóz zagłady z komorami gazowymi.

- Wspaniałe drewniane cerkwie.

- Zamek Kryłów na wyspie na rzece Bug.

 A wieczorem przy ognisku, oprócz poczęstunku regionalnymi daniami i nalewkami czeka nas spotkanie z miejscową szeptunką

Dzień 6 - 6 sierpień 2015

Prehoryłe - Dołhobyczów (granica) - Bełz - Żółkiew - Piaski Zubrzyckie k/Lwowa(nocleg hotel *** Kopa)

Przedostatniego dnia naszej wyprawy odwiedzimy "polskie miejsca" na Ukrainie. Odwiedzimy miejsce skąd przywędrował do Polski obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w miejscowości Bełz oraz tajemnicze ruiny klasztorów i zabytkowe budowle. Fani jazdy terenowej będą mogli rozkoszować sie przepięknymi trasami Roztocza Ukraińskiego  i Pobuża.

Po dotarciu do celu naszej wyprawy, udamy sie na wieczorny spacer po starym mieście, pełnym klimatycznych restauracji i niezapomnianej architektury.

Dzień 7 - 7 sierpień 2015

Lwów i okolice 

Ostatniego dnia naszej wyprawy zaplanowaliśmy wspólne zwiedzanie cmentarza Łyczakowskiego oraz Cmentarza Orląt Lwowskich. Nasz przewodnik - wyjatkowy znawca Lwowa opowie nam bardzo ciekawe historie, których nie znacie z książek szkolnych. Na zakończenie w drodze do Polski pojedziemy drogami terenowymi do jaskini Stradec, która będzie ostatnim punktem naszej wyprawy. Z tego miejsca wrócimy do domu, a uczestnicy zainteresowani dalszym pobytem na Ukrainie mogą powrócić do hotelu w którym spędziliśmy ostatnią noc.

A tymczasem na zachętę zapraszamy do oglądania galerii zdjęć ze zrealizowanych wypraw 4x4 po Polsce i Ukrainie (kliknij zdjęcie)